Оленівська ЗОШ I-III ст.Понеділок, 22.04.2019, 06:14

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Каталог статей | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг канала 'Радио Дача'
free counters
Головна » Статті » Різні документи

Аналіз роботи школи за 2008-2009 нр Частина 3
Шкільний прес-центр

 

Вчитель  фізивховання Бажан М.В. постійно висвітлює результати своєї роботи та досягнення і успіхи учнів в газеті ″Наше життя″, ″Агро-інформ″, що популяризує уроки фізичної культури, прищеплює любов до спорту.

Слід відзначити юних журналістів Овечко Д. (10 кл.) та Лобанову В.(8 кл.), Плєшко І. (10 кл.)

Видавалася протягом року газета ″Шкільні вісті″ (редактор Староконь Л.С.), яка набуває популяризації та масового читання серед учнів.

Педагогом-організатором Аветісян С.Г. та членами учнівського самоврядування поновлюються інформації на дошці оголошень. Особливою популярністю користувалися рубрики ″Наші успіхи та перемоги″, ″День народження″, ″Запрошуємо на навчання″, рейтинг участі у житті школи та спортивних досягнень, виставка малюнків.

Слабкий контроль класних керівників за естетикою оформлення учнями класних куточків та їх дієвістю, а також регулярним веденням класних літописів.

На наступний рік адміністрацією школи взяти під особистий контроль висвітлення роботи в школі та класі в класних куточках. Всім вчителям висвітлювати роботи в пед.видання згідно шкільного плану.

Овечко А.В., Бажана М.В. продовжити поповнювати папку ″Школа очима преси″, де зберігаються всі статті, надруковані нашими вчителями та учнями і про них.

 

Туристсько-краєзнавча робота

 

Робота туристсько-краєзнавчого напрямку школи спрямована на активізацію діяльності педагогічного та учнівського колективів, на оновлення змісту форм і методів роботи по проблемі відродження звичаїв, традицій, збереження національної культури, глибокого вивчення історії рідного краю.

За туристсько-краєзнавчу роботу в школі відповідають Бажан М.В.та Овечко А.В. В 2009 році всім учасникам навчально-виховного процесу спланувати роботу в цьому напрямку, так як Оленівська ЗОШ другий рік працює за планом як базовий навчально-виховним закладом з туристсько-краєзнавчим профілем навчання  та виховання.

 

В минулому навчальному році :

-   здійснено туристичні походи:

1.   По р.Ворскла (6,7,8 кл,) червень 2009 р.Керівники Бажан М.В, Окунь І.Г.

3.   Похід в Кримські гори (10 -11 кл.), жовтень 2008 р. Керівник Овечко А.В.

4.   Похід в Кримські гори (8 кл.). травень 2009 р. Керівник Окунь І.Г.

5.  Похід по рідному краю.(6,7  кл.). червень 2009 р. Приходько В.Г., Староконь Л.С.

- здійснено екскурсії:

1.      до м. Дніпропетровська. Керівники  Аветісян С.Г., Жоломус І.М., Міщук В.А.

 1. до м. Полтави. Керівники Аветісян С.Г., Лобанова С.В., Приходько Л.В.
 2. до м. Запоріжжя. Керівники Аветісян С.Г., Лобанова С.В.
 3. до м. Дніпрпетровська. Керівники Окунь І.Г., Аветісан С.Г.

 Проведено масові заходи з учнівською молоддю за видами туризму та краєзнавства: День Туризму, День Здоров’я, Туристсько-краєзнавча конференція ″Мій край – моя історія жива″

(5—11 кл.), Свято ″Пори року″ по підсумках роботи туристичних загонів (1-4 кл.)

  Робота Малої академії наук та наукових товариств за напрямами ТКР:

-   секція ″Історичне краєзнавство″ при обласній МАН (Плєшко І., 10 кл.)

-    НТУ ″Пошук″ (залучено 12 учнів для написання науково-дослідницьких робіт)

-   засідання клубу старшокласників ″Молодість″  ″Осіння мандрівка″ ;

-   спільне засідання туристських клубів Оленівської та Шевської ЗОШ

 

Експедиційні загони беруть участь в експедиціях «Звичаї та обряди рідного краю», «Історія міст і сіл України», « Краса і біль України».

В школі працює  гурток ″Азимут″ - 23 учні (керівник Бажан М.В.)

Ведеться значна робота по облаштуванню та оформленню музейного комплексу «Ріднокрай»

 

-   Овечко Дмитро (9 кл.) та керівник Приходько Л.В. стали призерами обласного туристсько-краєзнавчого конкурсу ″Золотий Колобок-2007″ при Дніпропетровському дитячо-юнацькому центрі міжнародного співробітництва в номінації ″Краще висвітлення діяльності з туристсько-краєзнавчого напряму″ .

-   Лобанова Віка (8 кл.) ввійшла в п´ятірку кращих за результатами підсумків  історико-краєзнавчої експедиції ″Історія міст і сіл України″ серед навчальних  закладів Дніпропетровської області. (керівник Лобанова С.В.)

-  ІІІ місце за  участь в районному зльоті-змаганні юних туристів-краєзнавців (Окунь І.Г., Шерстюк В.Ю.)

-   грамотами відділу освіти нагороджені Бажан М.В, Овечко А.В. за сприяння розвитку туристсько-краєзнавчого руху в районі.

-   Плєшко Ірина, Овечко Дмитро, Лобанова Віка – переможці районного та учасники обласного конкурсу в номінації ″Краще висвітлення  туристско-краєзнавчого напрямку (журналістський репортаж та фоторепортаж) по підсумках районного конкурсу.

- дипломом нагороджений колектив Оленівської ЗОШ як переможець обласного туристсько – краєзнавчого конкурсу «Золотий Колобок – 2009», присвяченому року Туризму в Україні в номінації « Краща краєзнавчо – пошукова діяльність школярів» серед педагогічних колективів;

- Лобанова С.В. нагороджена дипломом за якісну підготовку вихованців до участі в обласному туристсько – краєзнавчому конкурсі «Золотий Колобок – 2008», присвяченому Року туризму в Україні.

-   Весь педагогічний колектив взяв активну участь у Всеукраїнській краєзнавчій акції учнівської молоді ″Колосок пам’яті″. Зібрано свідчення жертв Голодомору 1932-33 рр., заведено папки по Голодомору, оформлено виставку в бібліотеці та в релігійній кімнаті.

- Лобанова Віка - учасниця програми обласного європейського клубу «З любовю до Батьківщини»

Класним керівникам і класоводам слід взяти активну участь у Всеукраїнській експедиції ″Краса і біль України″,  Всеукраїнській історико-географічній експедиції ″Історія міст і сіл України″, Всеукраїнській історико-етнографічній експедиції ″Україна вишивана″, обласній фолькльорно-етнографічній експедиції ″Звичаї, обряди і традиції мого краю″ та проводити пошукову, дослідницьку роботу в рамках районного етапу краєзнавчих експедицій.

 

Трудове та екологічне виховання

 

Серед основних заходів трудового навчання, спрямованого на формування творчої працелюбної особистості, проведено трудові десанти ″Зробимо чистим подвір’я″, загальношкільні суботники ″Посади дерево і вирости″ (1-11 кл.) /посаджено більше 50 молодих саджанців сосни/, посадили тюльпани, нарциси(250 цибулин), хризантеми тощо; прибирання сільських кладовищ, місць масових поховань жертв голодомору, меморіалу та братської могили. Завезено землі для упорядкування центральних клумб, посіяно траву та посаджено сальвії. Розбито клумби та навчально-дослідні ділянки.

Адміністрація школи звернулася до батьків з проханням допомогти у придбанні кімнатних квітів для озеленення ІІ поверху (4 квітки). Класоводи та класні керівники продовжують роботу по озелененню класних кімнат.

Екологічна агітбригада ″Юний еколог″ зайняла ІІ місце  в районному фестивалі  екологічної творчості ″Коли любов в душі радіє, тоді народжуються мрії″ (керівники Приходько Л.В, Жоломус І.М.)

Плєшко Ірина, Нестерук Альона (9 кл.) зайняли І місце в акції ″Зелений паросток майбутнього″ (керівник Жоломус І.М.). а Плєшко І. (9 кл.) стала активною учасницею в роботі секції ″Природоохоронна робота та екологія″ при обласному еколо-натуралістичному центрі  дітей та учнівської молоді (кер. Жоломус І.М.).

Учні 7 класу зайняли ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі «Парки – легені міст і сіл» (нагороджені грамотою МОН України).

Екологічне виховання покликане  забезпечити молоде покоління науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Протягом навчального року проводився цикл бесід на виховання працьовитості та бережливого ставлення до природи.

 

6. Робота Школи  сприяння  здоров’ю

 

             Оленівська  ЗОШ І-ІІІ ст.  працює  з  2001  року  за  напрямком  «Школа  сприяння  здоров′ю». Ключовим  аспектом  роботи  школи  є  формування  і  збереження здоров'я школярів.

Враховуючи  глибоку  демографічну  кризу  в  Україні,  різке  загострення  проблеми  здоров′я  дітей  та  підлітків,  соціально-економічну  нестабільність  в  державі,  ініціативна  група  вчителів  школи  розробила  шкільну  програму зміцнення  здоров′я  учнів.

Згідно ІІ етапу шкільного проекту  «Школа сприяння  здоров′ю» в 2008-2009 н.р. була пророблена така робота.:

·        Щорічно відстежується стан здоров′я учнів   на основі даних паспортів  здоров′я (заведені в 2007 році)

·        Систематичними  є  зустрічі  з  представниками  медичних  установ.

·        Члени центру «Господар» учнівського самоврядування  контролюють  санітарно-гігієнічний стан  шкільних  приміщень  та  території школи.

·        У  школі  організовані  змагання  «За  чистоту  в  класі»,  результати  якого  висвітлюються на  екрані  змагань.  В  кінці  року  підводяться  підсумки, нагороджуються  переможці.

·        Організовано  якісне  гаряче харчування  учнів (75 %).

·        Розроблено  заходи  по  профілактиці  травматизму  та  наданню  першої  медичної  допомоги.

 • В  школі стало  традицією проводити спільні наради, семінари, „круглі столи” за участю адміністрації шкіл, педагога-організатора, координаційної  групи шкільного Центру сприяння  здоров’я, представників батьківського комітету та  учнівського  самоврядування з метою вивчення та аналізу соціального обстеження учнів, їхнього стану  соціального здоров’я.
 • Велику  активність та ініціативу члени  учнівського  парламенту проявляють при проведенні щорічної акції „Молодь за здоров'я”
 • Проводяться  зустрічі   з Героями  Соціалістичної  Праці, ветеранами  війни, дільничним  інспектором, представниками  районної  соціальної  служби  молоді  та  сім’ї, представниками правоохоронних  органів,  служби  у  справах  неповнолітніх Магдалинівської  райдержадміністрації, наркологом,  гінекологом, випускниками  школи,  сільським  головою,  батьківською  та  сільською  громадою,  представниками  ТОВ „Агро-Овен”,  відомими  людьми  краю.
 • З  метою соціальної адаптації школярів протягом  9  років підтримуємо тісні  зв’язки  з  дитячим будинком ”Берегиня”,  а також налагоджена творча співпраця. З Магдалинівською та Котівською школою-інтернатами.
 •  В початкових класах розроблені та впроваджуються  комплекси  валеологічних  пауз  та  фікультхвилинок. Але в 5-11 класах ця робота ведеться не на належному рівні.(не систематично)
 • В  цьому  році  була проведена ХХХІ Спартакіада,  яка  включає  змагання  з   16 видів.
 • Традиційними  в  школі  стало  проведення:

          -  Дня здоров’я

          - День туризму

          - „Баскет-шоу”,

          - баскетбольний турнір пам′яті В.Буліка

          - «Зимові ігри»

          -  конкурсів  ″Нумо, хлопці!″

          -  конкурсів «Нумо, дівчата!»    -  «Тато,  мама,  я – спортивна  сім′я»

          - «триденка» для учнів 11 класів

          - товариські  зустрічі  з командами  шкіл  району.

 • Через засоби масової інформації (районну газету „Наше  життя” та місцеву „Агро-Інформ”) систематично висвітлюється  хід  реалізації шкільної програми „Здоров’я через  освіту”.    
 •  В школі  щороку розробляються заходи щодо  забезпечення  належного рівня проведення відпочинку та оздоровлення дітей у літній період.  З цією метою організовано роботу  шкільного  оздоровчого табору  „Барвінок”(2 зміни)

·      Розроблено шкільний проект «Школа-сад безперервного цвітіння»

 • Проведено  акції та операції „Прикрасимо  нашу  школу”,  „Шкільне  подвір’я”,  «Посади  своє  дерево».
 • Систематичні  виступи  екологічної  агітбригади,  яка  є  ініціатором  звернень  до  громадян  села та  проведення  екологічних  досліджень
 • Закладено  шкільний  парк.
 • Ведеться дослідницька  робота  на  пришкільних  ділянках по вивченню лікарських рослин, але не на достатньому рівні.
 • З  великим ентузіазмом з  боку  учнів проводиться операція „Турбота”, шефство  над  ветеранами , „Людина  з планети  Старість”.
 • Розроблено  цикл  бесід за участю лікаря-геніколога для  учнів  з  статевого  виховання, цикл  бесід «Здорова  мати -  здорова  дитина».
 • В шкільному інформаційно-бібліотечному центрі  створено картотеку рефератів «СНІД – хвороба ХХІ століття».
 • З  метою  психологічної  розгрузки  4-та  перерва  в  школі  є  музикальною.

 

 

Категорія: Різні документи | Додав: lsv (20.10.2009)
Переглядів: 3544 | Рейтинг: 1.2/4
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *:
Форма входу

Котра година?


Block title
Block content

Посилання на сайти
Google.com
Незалежне тестування
Інформаційний портал шкіл
МОН України
Відділ креативної освіти та інноваційного менеджменту ДОІППО
Досвід вчителів Дніпропетровщини
Чутівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Форум директорів шкіл України
село Личкове
сайт Дмухайлівської ЗОШ
сайт Новопетрівської ЗОШ
сайт Очеретуватівської ЗОШ
Докучаївський сайт
Дитячий центр " Колобок"
Корпорація "Агро-Овен"
Навчальні програми з усіх предметів
Магдалинівський район
Погода

Locations of visitors to this page

Copyright MyCorp © 2019
Безкоштовний хостинг uCoz