Оленівська ЗОШ I-III ст.Четвер, 16.07.2020, 20:00

Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Список почесних громадян Магдалинівщини | Реєстрація | Вхід
Меню сайту

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Рейтинг канала 'Радио Дача'
free counters
Лобанова С.В.
Список почесних громадян Магдалинівки

     Це звання присвоюється восени – на день селища, до річниці визволення райцентру від німецько-фашистських загарбників. Цьому списку я завдячую В.К.Садиленку, який допоміг мені в його упорядкуванні.
 • Андросович Йосип Дмитрович. Фронтовик, звільняв Магдалинівщину від німецько-фашистських загарбників, 23 роки був редактором районної газети, мав нагороди. Відзначений орденами і медалями. Пішов з життя у 1997 році.
 • Ворона Любов Кирилівна Родом з Оленівки. Герой Соціалістичної Праці (1966 р.), голова колгоспу "Гігант” (с. Жданівка) в 1973 рр., голова Магдалинівського райвиконкому, перший секретар Магдалинівського райкому партії (1984-1989 рр.), кавалер ордена Леніна, ордена княгині Ольги, делегат ХХІ і ХХІІ з’їзду КПРС, депутат Верховної Ради Української РСР (1980-1985 рр.), з 1965 по 1985 р. – член ревізійної комісії та член ЦК Компартії України, в цих роках делегат усіх з’їздів Компартії України. І це ще далеко не повний перелік регалій Любов Кирилівни. Але і сьогодні Любов Кирилівна на трудовому посту - заступник генерального директора ТОВ "Агро-Овен” з кадрових питань, голова районної ради ветеранів, безаперечний авторитет на селі, в районі, області, в Україні.
 • Гнутіков Михайло Павлович. Уродженець Росії, на фронті був артилеристом, визволяв наш район від окупантів. Десятки років працював у райвійськкоматі. Пішов з життя. Мав ордени і медалі. Глазунов Олександр Панасович. Його батьківщина – Саратовщина. Визволяв наш район в 1943 році. Нагороджений, працював завідуючим відділом культури, виконував будь-які справи, які доручала партія. Невблаганний час.
 • Мироненко Пилип Петрович. Уродженець Магдалинівки. Фронтовик. Був автоматником. Мав більше п’ятнадцяти бойових і трудових нагород. Майже все своє трудове життя присвятив культурі, був фундатором і десятки років очолював духовий оркестр у райцентрі. Самодіяльний артист. Вже немає його серед нас.
 • Кулаков Дмитро Тарасович. Народився в 1919 році, служив в армії в Кремлі, на фронтах Вітчизняної, за яку нагороджений орденом і медалями, був авіатором. По війні мешкав у Магдалинівці, працював у редакції районної газети, завідував відділом культури, вчителював у Магдалинівській середній школі, знову робота в райгазеті, редактор районного радіомовлення. Фундатор історико-краєзнавчого музею і його директор. Не стало його в 1987 році. Тепер музей носить ім’я Д.Т.Кулакова.
 • Лікар Поліна Микитівна. Уродженка с.Оленівка (1924р.), вступила до Новомосковського педагогічного технікуму, та закінчити його завадила війна. По війні довгий час працювала секретарем Оленівської, потім Магдалинівської сільських, а згодом селищної ради в райцентрі. Була робота в райкомі партії, в районній раді народних депутатів. Працювала і після виходу на пенсію.
 • Лісний Микола Сидорович. Його батьківщина Поливанівка. Працював у Дніпродзержинську , а в 1969 році очолив Магдалинівський комунгосп. При ньому зроблено багато соціальних перетворень у райцентрі. Має нагороди, мешкає у Магдалинівці. Тривалий час віддавав сили комунальній службі і після виходу на заслужений відпочинок.
 • Князькова Валентина Іванівна. Гупалянка, закінчила ДДУ. Філолог. Вчителювала в Новопетрівській, Магдалинівській школах, стала заслуженою вчителькою УРСР. Мешкає нині в Магдалинівці. Самодіяльний актор, режисер, добре знає літературу.
 • Ложкін Анатолій Петрович. Він з Вінниччини. Там закінчив медичний інститут, прибув на роботу в наш район. Був спочатку заврайздороввідділом, потім головним лікарем району, хірургом. Потім став отоларингологом. Багато зробив для розвитку охорони здоров’я в районі, при ньому виросло чудове лікарняне містечко. Став заслуженим лікарем УРСР, нагороджений двома орденами. На посту заврайздороввідділом і головного лікаря району працював 29 років.
 • Пшінько Микола Павлович. Родом з Оленівки, був на фронті, поранений, по війні працював у Оленівці, потім головою колгоспу імені Карла Маркса (Поливанівська сільрада), секретарем партбюро, а згодом головою колгоспу імені Свердлова (с.Топчино). Далі – робота в районній Раді народних депутатів, у селищній раді. Зараз – на заслуженому відпочинку, мешкає в Магдалинівці. Має чимало різних нагород.
 • Приймак Семен Макарович. Його рідне село – Першотравенка. Там народився, ріс, пішов до школи. Воював на фронті, повернувся у званні лейтенанта, має бойові нагороди. Після війни весь час мешкав в Магдалинівці і зараз теж. Знаходиться на заслуженому відпочинку. Працював інспектором райощадкаси, у відділенні Держбанку, завідував райбюро ЗАГС, був понад 30 років інспектором Держстраху. Працював ще десять років, уже будучи на пенсії.
 • Устіч Микола Іванович. Він має право гордитися: ходив до однієї школи разом з майбутнім першим секретарем ЦК Компартії України В.В.Щербицьким. Це було у Верхньодніпровську, де М.І.Устіч народився в 1921 році. Пройшов усю Вітчизняну. З другої половини п’ятидесятих – у нашому районі. Працював у райкомі партії, головою районного комітету народного контролю, у райвиконкомі, райспоживспілці, ремпідприємстві, 15 років був директором районного історико-краєзнавчого музею. Це вже тоді, коли знаходився на заслуженому відпочинку. До фронтових та ювілейних нагород добавилися ордени Дружби Народів та мужності, медалі Ленінська «За доблесну працю», Жукова.
 • Федоренко Лариса Олександрівна. 1907 року народження, вчителювала до війни у Магдалинівській школі, у війну, після визволення нашого району, деякий час була завідуючою райвно. Потім знову вчителювала. Прекрасно знала свій предмет – російську мову і літературу.
 • Шелест Микола Лаврентійович. Родом з с.Ковпаківка. Працював у Котовському райкомі партії, як там ще був район, потім у Магдалинівському. Заочно закінчив Харківський юридичний інститут, на стаціонарі – ВПШ. Завідував відділом пропаганди й агітації, був другим секретарем райкому партії. Всюди сповна віддавав свої сили справі служіння народу. З 1973 – директор Магдалинівського комбікормового заводу, який при ньому став одним з кращих в області. За це був нагороджений орденом Леніна. Взагалі в М.Л.Шелеста – сім орденів: на сьогодні скільки їх не має жодна людина в районі. На фронті отримав два – Червоної Зірки, до них добавився Вітчизняної війни першого ступеня. За мирну працю до ордена Леніна слід додати два – Трудового Червоного Прапора, «Знак Пошани». Він був організатором засадження райцентру трояндами, наставником молоді, будучи на пенсії – першим секретарем Магдалинівського райкому Компартії України, очолював районну раду ветеранів. Не стало його в 2002 році.
 • Шестернін Василь Олексійович. Уродженець Росії, в наш район прибув по закінченні Великої Вітчизняної війни, учасником якої був. Мешкав спочатку в Оленівці, потім у Магдалинівці, де живе й зараз. Працював усюди, де було потрібно: в райкомі комсомолу, в райкомі партії, головою селищної ради, а з 1964 року – начальником Магдалинівського шляхового експлуатаційно-ремонтного будівельного управління. Це при ньому в районі було прокладено понад 480 кілометрів шляхів з твердим покриттям. Ініціативний, чуйний, вмілий керівник. На посту начальника пробув понад 30 років (рекорд!) Очолював раду ветеранів району.
 • Садиленко Віктор Кузьмич (Олександрівка) - працівник районної газети "Наше життя” з 1955 року, член Спілки журналістів УРСР, краєзнавець, автор дев'яти збірок.
       Віктор Кузьмич Садиленко стверджував, що були слухи, ніби то звання «Почесний громадянин Магдалинівщини» було присвоєно генералам В.С.Орлову і О.І.Ольшанському (мешканцям Москви), які в 1943 році, будучи воїнами 58-ї гвардійської стрілецької дивізії, звільняли наш район від німецько-фашистських загарбників. Олександр Ольшанський тоді був сержантом, генералами обидва, вище згадані товариші, стали по війні. З приводу цього ім’я генерала Орлова більше чверті віку тому згадувалося на сторінках районної газети. Та документального підтвердження ці слухи не мають. Тому я не включила їх в цей список.
Дані станом на 01.09.2009 р.
Форма входу

Котра година?


Block title
Block content

Архів записів

Посилання на сайти
Google.com
Незалежне тестування
Інформаційний портал шкіл
МОН України
Відділ креативної освіти та інноваційного менеджменту ДОІППО
Досвід вчителів Дніпропетровщини
Чутівська ЗОШ І-ІІІ ст.
Форум директорів шкіл України
село Личкове
сайт Дмухайлівської ЗОШ
сайт Новопетрівської ЗОШ
сайт Очеретуватівської ЗОШ
Докучаївський сайт
Дитячий центр " Колобок"
Корпорація "Агро-Овен"
Навчальні програми з усіх предметів
Магдалинівський район
Погода

Календар
«  Липень 2020  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031

Locations of visitors to this page

Copyright MyCorp © 2020
Безкоштовний хостинг uCoz